A fa mint tanítónk. Mit tanítanak a fák a gyerekeknek?

Az a generáció, amely kötődik és ismeri a természetet, az gondoskodik róla és törekszik enyhíteni az éghajlatváltozás következményeit.

A fa mint tanítónk. Mit tanítanak a fák a gyerekeknek? elnevezésű projekt célja, hogy 545 csíkszentdomokosi, csíkszenttamási és balánbányai fiatalnak felfedezéses tanulással ismertesse meg az erdei ökoszisztéma összetettségét, ökológiai előnyeit és biodiverzitásának megőrzésének fontosságát. Az újonnan szerzett ismereteik alkalmazásával a résztvevők aktívan részt vesznek 12 környezeti kihívás megoldásában a közösségükön belül.

E kezdeményezés révén a fiatalok elmélyülnek a helyi környezeti problémák megismerésében, valamint azok közvetlen és közvetett hatásainak és megoldásainak feltérképezésében. Tapasztalataik során megerősödik a természethez való kötődésük és az erdők megőrzéséért érzett felelősségtudatuk. Továbbá azáltal, hogy aktívan részt vesznek az élőhely- helyreállítási munkánkban érdemben járulnak hozzá közvetlen környezetük jobbá tételéhez.

Mint a közösségük jövőbeli döntéshozói, ezek a fiatalok felkészülnek arra, hogy a környezeti fenntarthatóság mellett érvelhessenek, és hozzájáruljanak erős, az éghajlatváltozás hatásaihoz alkalmazkodni tudó közösségek építéséhez.

Az oktatási projekt öt, egymásraépülő tanórán kívüli programból és három ültetési tevékenységből áll. A cél tizenkét környezetvédelmi téma megismerése. A program során a diákok valós kihívásokkal foglalkoznak az erdőgazdálkodás témájában és problémamegoldó és konfliktuskezelő technikákat sajátíthatnak el. A részvétel által a diákokat arra ösztönzik, hogy aktív közreműködőként, kreatív gondolkodóként és újítóként vállaljanak szerepet közösségükben. A környezeti problémákra adott megoldásaikat interaktív ötletbörzék keretén belül dolgozzák ki együttműködve a program vezetőivel.

A fa mint tanítónk. Mit tanítanak a fák a gyerekeknek? elnevezésű projektet a Nemzeti Környezetvédelmi Alap finanszírozza a Vizând educaţia şi conştientizarea publicului privind protecţia mediului program keretében. További részletekért látogasson el a www.afm.ro weboldalra.

Legyél partnerünk a Pando projektekben

Powered by GGF

Támogasd te is rehabilitációs munkánkat. Megteheted alkalmanként, vagy rendszeresen utalással, az évi adód 3,5%-ának átirányításával. Adományozz most az egyesület hivatalos GoGetFunding támogatói oldalán.

Közösségi média

Literatura folosită:

  • Botár István, A Csíki-medence középkori környezeti viszonyairól, Marisia 1 (2019), p. 91-118, ISSN 2668-7232
  • IPCC, 2013: Climate Change 2013: The Physical Science Basis. Contribution of Working Group I to the Fifth Assessment Report of the Intergovernmental Panel on Climate Change [Stocker, T.F., D. Qin, G.-K. Plattner, M. Tignor, S.K. Allen, J. Boschung, A. Nauels, Y. Xia, V. Bex and P.M. Midgley (eds.)]. Cambridge University Press, Cambridge, United Kingdom and New York, NY, USA, 1535 pp.

Mulțumim companiilor One Tree PlantedTransylmagicaAccenture, Dora Optics, Oracler Advertising și Triplast pentru sprijinul financiar acordat.